YATAŞ GRUP | Yataş Projects

YATAŞ GRUP

Yataş Grup, sektörünün girişimci ve yenilikçi lider yapısı ve aralıksız sürdürdüğü yurt içi – yurt dışı yatırımları ile Türk sanayinin kalkınmasında katkısı bulunan en güçlü kuruluşlardandır.

1976 yılında kurularak Yataş’ın temelini oluşturan Süntaş A.Ş., Anadolu’nun ilk sünger fabrikasıdır. 1979 yılında tesis yatırımlarını büyüterek, süngerin yanı sıra süngerli yatak üretimine de başlayan Yataş; 1981 yılında yaylı yatak üretimi, 1987 yılında ev tekstili ürünleri, 1993 yılında (sofabed) yataklı kanepe ve koltuk takımları üretimine de başlayarak; ürün gamını geliştirmiş ve markasına olan güveni, zengin hizmet anlayışı ve kalitesiyle pekiştirmiştir.

Müşteri memnuniyetini temel ilke edinen Yataş, müşterilerine kaliteli ürünler sunmanın yanında, alanında dünya modasını ve son akımları takip ederek, en son yenilikleri ürünlerine yansıtmayı, müşterilerine en iyi hizmeti sunarak onlarla uzun vadeli ilişkiler kurmayı misyon edinmiştir.
Kuruluşundan bu yana her geçen gün gelişen teknolojisi ve artan kalitesi ile bir dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yataş, dış pazarlara açılma serüveninde önemli yollar kat etmiş ve 45’i aşkın ülkeye ihracat yapan bir konuma gelmiştir. ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Macaristan, Bulgaristan, İsviçre, Rusya ve Romanya’ya ihraç edilen Yataş ürünleri, Avrupa ve Amerika’da da dünyaca ünlü markaların adı altında satılmaktadır.

Sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olan Yataş, bugün; 3 fabrikası (Kanepe Fabrikası, Yatak, Ev Tekstili ve Sünger Fabrikası ve Modüler Mobilya Fabrikası), 1.400 çalışanı ve 400 satış noktasıyla hizmet vermektedir.